Tekirdağ Gezilecek Yerler

Tekirdağ Gezilecek Yerler

Bir milyonun üzerindeki nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 22.şehri olarak bilinen Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin en güzide şehirlerinden biridir. Haliyle “Tekirdağ’da gezilecek yerler” sorusu akıllara gelmektedir. Marmara Bölgesi’nin Trakya kısmında yer alan Tekirdağ’ın komşuları arasında İstanbul, Çanakkale, Edirne, Kırklareli bulunurken Marmara Denizi ve Karadeniz kıyıları da bulunmaktadır. Şehir 2014 yılından beri büyükşehir statüsünde yönetilmektedir. Ayrıca M.Ö 300’lü yıllara kadar dayanan şehir sırayla Roma ve Osmanlı’nın da himayesi altına geçmiştir. Pek çok kültüre ev sahipliği etmiş bu güzel şehirde mutlaka görmeniz gereken yerleri sizler adına listeledik.

Şarköy

Tekirdağ’ın en turistik ve en güzel ilçelerinden biri olan Şarköy, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda. Marmara Denizi’nin sularında 60 kilometrelik kumsalıyla Şarköy Tekirdağ’da mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak adlandırılabilir.

Namık Kemal Evi

Tekirdağ’ın değerlerinden biri olan Namık Kemal’in 1840 yılında doğmuş olduğu evi Tekirdağ Belediyesi bu Osmanlı evini aslına uygun restore ederek 1993 yılında ziyaretçilere açmıştır. Ünlü şaire ait olan eserler, belgeler ve tabloların bulunduğu bu müzeyi ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Perinthos Antik Kenti

M.Ö 6. Yüzyılda kurulduğu tahmin edilen bir Antik Roma kenti olan Perinthos günümüzde I ve III derece sit alanı statüsündedir. Pek çok yazıt bulunan antik kentin sınırları günümüz Marmara Ereğlisi içerisinde bulunmaktadır. Bir liman kenti olduğu bilinen Perinthos’a ait tiyatro alanı olduğu da bilinmektedir. Eğer şehrin geçmişini merak ediyorsanız Perinthos sizlerin mutlaka gezip görmesi gereken bir lokasyon.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Süleymanpaşa’da yer alan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi envanterinde 5000’i geçkin arkeolojik, 2000’i geçkin etnografik eseri bulundurmaktadır. 1967 yılından beri hizmette olan müze Tekirdağ ve çevresinde yapılmış olan antik kent çalışmalarında elde edilmiş olan eserleri sergilemektedir. Yaklaşık altı milyon yıl öncesine ışık tutan eserleri de içerisinde barındıran müze Tekirdağ’da gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

Uçmakdere

Marmara Denizi’ni ayaklarınızın altında hissedeceğiniz Ganos Dağı’nın yeşilliklerinde bulunan Uçmakdere gören herkesi kendisine hayran bırakıyor. Kamp olanakları ve yamaç paraşütü severlerin uğrak mekanı olarak bilinen Uçmakdere bir doğa harikası olarak karşımıza çıkmakta. Sizlerde Tekirdağ’a uğradığınızda bu eşsiz doğa güzelliğini ziyaret edebilirsiniz.

Tekirdağ Kız Öğrenci Yurtları

Siz de Tekirdağ’da bir üniversite kazanmış ve bir yurt arıyorsanız, Süleymanpaşa yurtları arasında olan Noa Life Tekirdağ kız öğrenci yurdu tam size göre. Sunulan geniş imkanlar ve eşsiz odalarla harika bir yurt deneyimini otel konforu, aile sıcaklığında tadacaksınız.

NOA LIFE Diğer
Bloglarına Göz Atın...
Süleymanpaşa Kız Öğrenci Yurdu | Noa Life
Süleymanpaşa Kız Öğrenci Yurdu | Noa Life
Devamını Gör
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Devamını Gör
:
Merhaba,
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
19:25
Görüşmeyi Başlat